قیمت خرید جدیدترین چای ترش در اصفهان

قیمت خرید جدیدترین چای ترش در اصفهان از طریق سایت بازار چای به مدت یک هفته در تخفیف می باشد و دارای نازلترین قیمت به نسبت بازار می باشد . چای ترش نوعی دمنوش است که از گیاه گل جامائیکا تهیه می‌شود.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

این گیاه در قسمت‌هایی از عربستان به‌طور وسیع کشت می‌شود و به همین دلیل برخی آن را به‌ نام چای مکی می‌شناسند. درحال حاضر، این گیاه در ایران در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد. این گیاه به رنگ قرمز است و طعم ترش و دلچسبی دارد.

۱۵ تا ۳۰ درصد چای ترش را اسیدهای آلی تشکیل می‌دهند که به افزایش ایمنی بدن، داشتن پوستی بهتر، کاهش فشار و کلسترول خون، کنترل التهابات و بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک می‌کنند.

ویژگی خاص چای ترش این است که در هر فصلی می‌توانید آن را بنوشید. در یک روز سرد عطر گرم آن را نفس بکشید و در گرمای سوزان آن را سرد بنوشید.

خواص چای ترش:

 • چای ترش برای کسانی که به دیابت نوع دوم مبتلا هستند نیز یک نعمت است.
  چای ترش دارای خواص هایپولیپیدمیک و هیپوگلیسمی است که میزان قند خون را پایین می‌آورد.
 • نوشیدن دمنوش گرم انقباضات دردناک پریودی را تسکین می‌دهد. اما برای تسکین فوری دمنوش خود را به چای ترش ارتقا دهید.
 • خوب این نیز یکی دیگر از کارکردهای آنتی‌اکسیدان موجود در این نوشیدنی است که رادیکال‌ های آزاد را در بدن ، بافت‌ها ، و سلول‌ها خنثی می‌کند.
  برای همین از بدن در برابر این عوامل مخرب محافظت می‌کند.
 • چای ترش می‌تواند عملکرد روده و مثانه را بهبود ببخشد.
  چون دارای خاصیت دیورتیک است که ادرار را افزایش می‌دهد و تحرکات روده را تنظیم می‌کند.
 • چای ترش سرشار از فلاوونوئیدهایی است که خاصیت ضدافسردگی دارند، برای همین با افسردگی مبارزه می‌کند.
 • چای ترش سرد می‌تواند تشنگی را رفع کند، چای ترش خاصیتی دارد که فورا بدن را خنک می‌کند . و از آن‌جا که ادرارآور است سموم مضر را از بدن خارج می‌کند.
 • بسیاری از آدم‌ ها دمنوش‌های گیاهی را جایگزین کافئین می‌کنند تا چند کیلو وزن کم کنند. این بار دمنوش چای ترش را امتحان کنید،
  گفته می‌شود عصاره‌ ی چای ترش میزان جذب نشاسته و گلوکز را، که ممکن است به افزایش وزن منجر شود، کاهش می‌دهد. هم‌چنین چای ترش تولید آمیلاز را متوقف می‌کند . آمیلاز سرعت فرآیند جذب کربوهیدرات را افزایش می‌دهد.
 • میزان نیاز روزانه‌تان را به ویتامین C از چای ترش تامین کنید.
  ویتامین C کلید سلامت دستگاه ایمنی است تا از هرگونه عفونت ویروسی در امان بمانید.

 

قیمت خرید جدیدترین چای ترش در اصفهان

موارد منع مصرف چای ترش:

چای ترش موجب کاهش فشار خون می‌شود بنابراین افرادی که فشار خون پایین دارند باید از مصرف آن خودداری کنند . مصرف زیاد چای ترش در افراد با فشار خون پایین می‌تواند عوارضی مانند ضعف، سرگیجه و حتی آسیب به قلب و مغز را به همراه داشته باشد؛ زنان باردار نیز نباید چای ترش مصرف کنند.

مصرف چای ترش در برخی افراد موجب توهم می‌شود؛ همچنین برخی از اشخاص نیز به مصرف چای ترش حساسیت نشان می‌دهند. این حساسیت بیشتر به صورت قرمز شدن چشم یا تب بروز می‌کند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما